DÁREK PRO CELOU RODINU

Hledáte inspiraci na společný dárek pro více dětí či pro celou rodinu?  Už před dvěma lety jsme zavedli tradici společných dárků nejen pro celou rodinu, ale společné dárky i pro děti. Pojďte se inspirovat.

VÁNOČNÍ DÁREK PRO CELOU RODINU

Postupem času se do situace totální zahlcenosti hračkami dostane snad každá vícedětná rodina. Velká individuální přání dětí plníme o narozeninách, vánoční dárky se naopak snažíme vymýšlet s cílem společně stráveného času.

Není to jednodušší ani méně finančně náročné, ale sdílená radost je daleko větší – jen je třeba pamatovat, aby si tam každé dítě našlo “to” svoje. A zejména malé děti potřebují něco hmatatelného, tkzv. “do ruky”. Poukaz na “zážitek” začíná dítě vnímat až kolem pátého či šestého roku, jak to vyřešit? Sestavila jsem seznam našich zatím nejúspěšnějších společných dárků. Přidala jsem i moje letošní plány.

7 DÁRKŮ PRO DĚTI I RODIČE

 1. POZNÁVÁME PRAHU aneb výlet do Prahy

Na kraji Prahy sice žijeme, ale stejně jako řada jiných přistěhovalců jsme Prahu moc neznali. Loňský společný dárek nám všem během roku výrazně Prahu přiblížil. Procházka, šifrovačka, vystřihovánky, omalovánka, pexeso, knihy, hra – vše mělo něco společného s Prahou.

http://3dmamablog.cz/2017/11/18/o-praze-prodeti/

Každé dítě tak mělo možnost si najít to svoje. Nadšení a motivace poznávat Prahu je pořád velká. Jediné, co se neosvědčilo byla procházka se Strašidelnou Prahou. Místo ní Vám doporučím procházky s Peprnou Prahou, které jsou určené dětem s rodiči. Letos jsme zatím stihli 4 a všechny byly zajímavé nejen pro děti, ale i pro dospělé.

2. SAMOLEPÍCÍ MAPA EVROPY 

My nejen rádi cestujeme, ale také často na naše výlety vzpomínáme. A stejně nadšeně je i plánujeme. Novinkou u nás doma je teď na stěně korková mapa Evropy. Postupně kolem ní budeme připevňovat fotky z našich cest. Mapa je krásná a zejména mladším dětem pomáhá upevnit znalosti o rozložení států v Evropě, aniž by to tušili. Připravte se na to, že diskuse nad mapou jsou nekonečné. Zvlášť máte-li doma knihu Mapy.

Samolepící korková mapa Evropy

Navíc existuje i ve verzi mapa jen České republiky.

Více info na odkazu pod fotkou.

Fotka z Bozkovských dolomitových jeskyní vedle mapy bude dětem nejen připomínat společně strávený čas, ale také její samotnou existenci. Nerada bych, aby v té informační smršti zapomněli, kde v ČR je tahle krása ukrytá.

Tip na výlet s dětmi je na odkazu pod fotkou.

3. VÁNOČNÍ PYŽAMA PRO CELOU RODINU

Odpoledne i stědrovečení večeři už tradičně absolvujeme ve svátečním oblečení. Možnost převléct se ještě u stromečku do vánočních pyžam uvítají všichni bez rozdílu věku.

Ověřeno u nás doma už před dvěma lety. Nebylo úplně jednoduché je sehnat, pokud máte víte, kde je sehnat, prosím dejte vědět.

 4. VSTUPENKY DO DIVADLA

Lístky do divadla ocení školáci i dospělí, ale školkáček? Opět potřebuje “něco navíc”. Sponka do vlasů či čelenka pro dceru, pro syna první kravata či motýlek určitě udělá radost. Nám se loni opravdu hodně líbilo vánoční představení v divadle Minor – Vánoce aneb příběh o narození.

Prodej vstupenek na prosinec začíná 15. 11. v 0:01 hod. na webu divadla.

 

5. KURZ SUSHI U VÁS DOMA

Původně to byl narozeninový dárek pro mého muže. Nakonec se však ukázalo, že to byl dárek pro celou rodinu. Přípravu sushi jsem se naučila i já a všichni jsme se vysloveně přejedli toho nejlepšího vlastnoručně vyrobeného sushi. Navíc v klidu u nás doma.

Kurz o sushi u nás doma – více info na odkazu pod fotkou.

Nebylo třeba nikam spěchat, ani jsme nemuseli po kurzu nic uklízet. Strašně rádi na to vzpomínáme, jednoznačně to byl zážitek pro nás všechny.

6. HRA PRO CELOU RODINU

I přes věkový rozdíl 6 let mezi dětmi je pořád možné najít hru, která bude bavit celou rodinu. O řadě z nich už jsem na blogu psala. Zejména u třetích dětí v rodině netřeba až příliš řešit doporučený věk uvedený na hře. Mám opakovaně zkušenost, že pravidla se vždy dají upravit i pro nejmladší dítě v rodině tak, aby mohli spokojeně hrát školáci i školkáci.

Základní verze hry Carcassone zvládla bez úpravy pravidel i pětiletá.

Kdo sleduje náš IG, ví, že nás letos v létě nadchlo Carcassone. Základní verzi jsme měli půjčenou z knihovny, Ježíšek přinese pro celou rodinu sadu včetně rozšíření. Bude to splněné přání dětí a díky knihovně už teď vím, že bude nadšená celá rodina.

Nyní za akční cenu na odkazu pod fotkou.

Hledáte-li deskovou hru pro věkově smíšenou skupinu dětí, zkuste mrknout na tyhle:

http://3dmamablog.cz/2018/02/27/ubongo/

http://3dmamablog.cz/2018/02/01/rummikub/

Pro školkové děti mám speciální tip –  hru Láva. Máme ji doma, herních variant je nekonečně, záleží jen na Vás. Pro malé děti, které ještě nevydrží sedět déle u jedné hry, je to hra zn. IDEÁL.

Více o hře Láva v mém článku na odkazu pod fotkou.

Doma sestavená sada pro chemické pokusy udělá radost dětem v každém věku. Mě potěšila taky, neboť teď už mají všechny potřebné ingredience na jednom místě.

http://3dmamablog.cz/2017/12/11/sada-pokusy-pro-deti/

7. RODINNÝ VÝLET

Připravený výlet pro celou rodinu ocení nejen dospělí, ale i děti. Ta materiální část dárku určená dětem může zároveň posloužit jako příprava na výlet. Děti se předem připraví a získají povědomí o místě, kam budete směřovat. Může se jednat o cokoliv – mapu, vystřihovánku, omalovánku, knihu. Pro nejmladší se nám osvědčily samolepky už u výletu do Benátek.

LONDÝN S DĚTMI

 

 

 

 

 

Já právě teď připravuji výlet do Londýna. V prvé řadě je to dárek pro mě a manžela, aneb budeme trochu vzpomínat. Na druhou stranu všem dětem chceme ukázat nejen město, ale také podpořit jejich úsilí naučit se anglicky. Zatím jsem si nechala poslat z UK tyto knihy za více než pěknou cenu a poštovné zdarma.

Inspiraci ještě pořád hledám, až bude celý výlet do Londýna připraven určitě dám vědět na blogu.

Free Delivery on all Books at the Book Depository
►►Mají i knihy z nakladatelství USBOURNE a ve srovnání s českými prodejci za skvělé ceny.


NÁMOŘNICKÉ TRIČKA aneb sjíždění řeky

Letos jsme konec školního roku oslavili na Sázavě. Děti nadšené a přejí si podobný výlet znovu. Poukaz na výlet nejmladší dceři však nic neřekne. Léto je v prosinci pro děti velmi vzdálené, připravila jsem pro ně alespoň námořnické trička. Výlet mám naplánovaný v kombinaci s koloběžkami i malou šifrovačkou.

Námořnické trička + výlet tam na lodi, zpět na koloběžce.

A co Vy? Připravujete společné dárky pro celou rodinu či jen děti? Sdílejte své tipy, inspirujme se navzájem.

4 thoughts on “DÁREK PRO CELOU RODINU”

    • Zdravím, díky. Knížky zmiňované v článku už mám na cestě do Prahy.
      Doporučíte jiné? Hledám ještě pro náctiletého… Měla jsem vyhlídnutou Stop rodičům!: Londýn – vše, co chceš vědět …hledám i v originále, ale všude vyprodáno. Tip uvítám i pro devítiletou, nechci ji zahltit dlouhým souvislým textem.

      Reply

Leave a Comment