JARO JE TU!

Pořád ještě hledáte zajímavou knížku pro děti na toto roční období? Nehledejte a pojďte si prohlédnout, co všechno obsahuje tato skvělá knížka o jaře. Ano, přiznávám hned na začátku, tohle je nejlepší jarní dětská kniha, kterou můžete číst společně s dětmi.

Nejkrásnější jarní kniha pro děti

Kniha o jaru pro děti: Jaro je tu!
Akční cena 239 Kč – TADY!

Tuto knihu jsem vybrala, neboť již doma máme od stejné autorky Pavoučí prázdniny, které tento rok druhačka přečetla sama. Kniha se jí četla lehce a moc se jí líbila. V knihovně máme od stejné autorky i knihu Čekání na Vánoce, která je skvělá. Šance, že i tato kniha splní naše očekávání velké.

Jaro je tu! s Luckou, Jendou a Martínkem

Velikonoční svátky v podobě jaké byly dodržovány za mého dětství ve městě nemám vůbec ráda. Zároveň pořád hledám svoji (naši) cestu k tomuto ročnímu období, jeho tradicím a zvykům, neboť základní podstata mi dává smysl. Těžko, ale mohu dětem nadšeně vykládat o něčem, kde si sama nejsem jista svým pohledem na dodržování některých tradic. Tahle knížka mi mnohé usnadnila.

Kniha o jaru pro děti: Jaro je tu!

Grafické zpracování (nadpisy velkými tiskacími písmeny, barevně zvýrazněné věty, úseky psané malovaným čtením) přímo vybízí ke společnému čtení se školákem, neboť ve čtení se tak můžete střídat. Já jsem střídaní rozhodně uvítala. Dcera, která nerada čte nahlas, ani nepostřehla, kolik toho už přečetla.

Knížka je určená dětem od 5ti let. Já jsem četla čerstvě čtyřleté dceři a 7,5 leté školačce, která si část knihy četla i sama. Kapitoly jsou tak akorát dlouhé pro večerní čtení, navíc hodně hádanek a úkolů, které vedou k další diskusi či ke tvoření. Následující odpoledne se pak dcery často ke knížce vracely.

Kniha o jaru pro děti: Jaro je tu!

Rozhodně to není kniha, kterou po přečtení odložíte do knihovny. Najdete v ní spoustu inspirace pro další tvoření s dětmi. Součástí knížky jsou i 4 strany velikonočních vystřihovánek. Pro nás to znamenalo, že již v polovině března tady máme jako dekoraci kouzelné vajíčko.

Kniha o jaru pro děti: Jaro je tu!

Hned první dvojstrana moje dcery nadchla a šly hledat knoflíky a kostku. Já mám radost, že se ve hře nevyhazuje a na jednom políčku můžou stát i dva, tj. hra proběhla v klidu a míru i v době těsně před spaním.

Co vše v knížce najdete – ve zkratce:
  • hru o Sněženčin pohár (naprosto ideální začátek v situaci, kdy už jsou děti připravené na večerní čtení a já ještě chci rychle vyklidit pračku, zapnout sušičku a myčku) – hra je hned na první dvoustraně
  • na děti čeká spoustu úkolů a otázek, což usnadní čtení pro školkové děti – naše čtyřleťačka potřebuje dodat komentář ke každé straně:)
  • křížovky, malované čtení pro školáky
  • nápady na jarní i velikonoční tvoření s dětmi
  • prostřednictvím zážitků Lucky, Jendy a Toníka jednoduché vysvětlení základních tradic a zvyků během jarního období (masopust, Velikonoce,ledoví muži, Filipojakubská noc, otvírání studánek)
Kniha o jaru pro děti: Jaro je tu!

U téhle knížky je mi líto, že se k nám nedostala dříve. Rozhodně bude patřit mezi základní knihy v naší knihovničce. Jsem přesvědčena, že čtyřleťačka se k ní pak ještě jako samostatná čtenářka vrátí.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tuto knihu.

Velikonoční omalovánky ke stažení zdarma najdete na odkazu pod fotkou.

Napsat komentář