TANGRAM

TANGRAM – ŠABLONA K VYTIŠTĚNÍ

Hlavolam jménem TANGRAM nejspíš netřeba představovat. Myslím, že právě tato hra je  ideální způsob jak začít novou rubriku na blogu – ŠABLONY ZDARMA.

Cílem hry je vytvořit tvar podle předlohy s využitím všech prvků. Sestavováním různých obrazců si spolu s dětmi procvičíte hlavně svoji představivost a fantazii. 

Moje šablona má 3 verze. Stačí ji pouze rozstříhat na jednotlivé díly.

BAREVNÁ – pro nejmenší děti

ČERNOBÍLÁ  – pro ty, kteří si chtějí vytvořit svoji vlastní barevnou variantu

JEDNOBAREVNÁ (TMAVĚ MODRÁ) – varianta pro starší děti, které chtějí ihned skládat.

Základní inspiraci aneb co vše se dá postavit najdete na zde. Nejmenší školkové děti potřebují předlohu s přesně vyznačenými tvary. Postupně se přechází jen na vyznačené obrysy celého tvaru.

My jsme hlavní inspiraci našli v knize, která byla součástí hry půjčené z knihovny. To byl ostatně důvod, proč jsme si ji půjčili. Jestli jsou jednotlivé kousky ze dřeva nebo z papíru či pěnovky opravdu není pro děti podstatné.

Nejmladší se při komplikovanějších tvarech dívá rovnou na řešení, které je vidět na této fotce na stránce vlevo. Předškoláčkům rozhodně není třeba tisknout další předlohy.

Pro mě jednoznačně odpočinková hra s dětmi. Ideální na cesty. Nemusíte ji laminovat, zcela  postačí podlepit kartonem či tvrdým papírem. Dá se vyrobit i z pěnovky, kterou lze koupit třeba tady. Já však nejsem přesvědčena, že právě tohle má vliv na samotnou hru.

Dáváte přednost doma vyrobeným hračkám? Mrkněte na moji další inspiraci na Pinterestu.

Zajímavé tipy na papírové skládánky pro děti najdete v tomto článku o japonské technice skládání papíru jménem Origami.

ŠABLONY KE STAŽENÍ ZDARMA

►►►všechny tři šablony ke stažení přes Ulož.to

[pdf-embedder url=”http://3dmamablog.cz/wp-content/uploads/2018/03/TANGRAMbarva.pdf” title=”TANGRAM – BAREVNÁ ŠABLONA ZDARMA K VYTIŠTĚNÍ”]

[pdf-embedder url=”http://3dmamablog.cz/wp-content/uploads/2018/03/TANGRAMcernobilý.pdf” title=”TANGRAM ČERNOBÍLÁ ŠABLONA ZDARMA K VYTIŠTĚNÍ”]

[pdf-embedder url=”http://3dmamablog.cz/wp-content/uploads/2018/03/TANGRAMmodry.pdf” title=”TANGRAM JEDNOBAREVNÁ ŠABLONA ZDARMA K VYTIŠTĚNÍ”]

Leave a Comment