POVÍDAČKY NA CESTY

Nová vzdělávací edice KVÍDO od ALBI nemá v nabídce jen hry pro nejmenší. Pojďte se mrknout na hru pro školáky ve věku 7 až 10 let. Jedná se o cestovní hru, která podporuje komunikaci v rámci celé rodiny.

Já osobně jsem velkým fanouškem těchto her –  jsem přesvědčena, že v běžné každodenní rutině se k některým tématům s dětmi vůbec nedostaneme. Jednoduše potřebujeme malou inspiraci. V rámci hry se pak navíc ztrácí kontext “máma/táta opět vysvětluje, máma/táta poučuje”, který u starších dětí u některých témat znamená automaticky převrácení očí v sloup.

Hra obsahuje 270 otázek a mazací černý fix, který slouží k dokreslování a dopisování při procvičování finanční gramotnosti a grafomotorických cvičeních. Otázky jsou upevněny na karabině – je tedy možné, aby karty mezi hráči kolovaly.

Mě osobně se nejvíce líbí otázky, které řeší schopnost dětí zareagovat na situace z běžného života. Největší úspěch u nás nejspíš budou mít otázky vztahující se k mému či manželovu dětství. Já sama se  opravdu těším na odpovědi dětí. Témata i formulace otázek jsou v případě mojí věkové hranice dětí sestaveny opravdu na míru.

Hra má další dvě verze. Jedna je pro nejmenší děti ve věku 3 až 6 let, druhá je pro předškoláky ve věku 5 až 7 let.

Jediné, co bych této hře vytkla je balení. Krabička je parádní, ale rozhodně není na cesty. Je velká. Pro cestovní hru bych spíš uvítala látkový pytlík nebo kovovou krabičku.

Hru najdou moje děti až pod vánočním stromečkem, ale vzápětí ihned otestujeme při cestě na lyžovačku. Zda vyšel můj odhad a nejen děti hra opravdu baví, doplním v lednu.

Cena hry  je v této chvíli (11/2017) na eshopu Albi 224 Kč. Odkaz je přímo pod logem.

Moje další tipy od Albi:

MOJE PRVNÍ ČESKO – opravdu zajímavá hra pro skupinku dětí i s větším věkovým rozdílem, navíc obsahující vynález v podobě KOSTKOMATU, který rozhodně budete posouvat i k dalším hrám vyžadující hod kostkou.

LOGICKÉ HÁDANKY – ideální hra na cesty nebo na rozdělení do adventního kalendáře pro starší školáky.

KDYŽ ROBOTI BREBENTÍ – další z knížek z edice Kouzelného čtení

CHYTRÉ VĚJÍŘE – obrázkové kartičky, opět ideální hra na cesty

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Leave a Comment