ALBI: MOJE PRVNÍ ČESKO

Marodov u nás nastal už po 3 dnech mateřské školky. Pozitivní na tom je, že jsme alespoň pořádně otestovaly hru MOJE PRVNÍ ČESKO. Už v létě, když jsme zásilku k testování od Albi obdrželi, jsem jásala. Teprve tehdy jsem objevila KOSTKOMAT. Kdyby mi někdo řekl, že tohle existuje – dávno ji máme doma….už jen kvůli kostkomatu.

Jestli mě moje děti učí trpělivosti, tak je to právě při jakékoliv stolní hře vyžadující hod kostkou. Až do této chvíle jsem vždy dávala přednost hře bez kostky! Ne, nepomáhá nám krabice a ano, nemám trpělivost neustále čekat, než se najde kostka. Posledních 7 let je u nás pořád někdo, kdo se teprve učí házet kostkou. Asi je to dědičné, ale všechny tři děti prošly (a nejmladší právě prochází) obdobím, kdy kostka lítá opravdu všude. I přes jejich snahu, i moji snahu i krabici. Ty, jejichž děti (a věřím, že takové jsou) hážou i několikrát za sebou spořádaně kostkou, níže uvedenou pasáž mohou přeskočit. Pro Vás ostatní foto kostkomatu.

Pouhým stisknutím se dítě dozví, jaký je jeho hod. A ihned pokračuje ve hře…U nás neskutečné zrychlení hry, rozhodně budeme posouvat i k ostatním hrám.

Základní informace o hře MOJE PRVNÍ ČESKO:
Počet hráčů: 2 – 6
Věk: 5+
Doba hraní: 45 minut

Obsah balení:
400 karet s 2 000 otázkami a odpověďmi (otázky jsou rozděleny do 5 okruhů: Kultura, Moje vlast, Příroda, Rébusy a Různé)
64 dílků pexesa
kostkomat
pravidla

Naše nejmladší ještě sice nemá 5 let, ale hra ji bavila. A co víc, kostkomat ji nadchnul stejně jako mě. Navíc je to naše rodinná  královna všech pexes, takže hra pro ni byla zajímavá od samého počátku. Zároveň se dozvěděla spoustu zajímavých informací.

Karty se zeleným okrajem mají otázky vhodné pro děti od 5ti let. Moje 4,5letá dcera řadu z nich odpověděla bez váhání. Musím přiznat, že její znalosti a dovednosti jsou zásluhou čistě starších sourozenců. Oni sami ve stejném věku o řadě věcí neměli ani ponětí. Rychlost, kterou naberou druhorození ještě násobí dítě v pořadí třetí.

Karty s červeným okrajem mají otázky vhodné pro děti od 8 let. Ověřila jsem si na třeťačce i páťákovi, že otázky jsou zajímavé i pro ně. Polovinu odpověděli bez váhání, často však si nebyli úplně jisti. Jsem přesvědčena, že tato hra jednoznačně rozšíří jejich všeobecný přehled, nejen o České republice.

Pokaždé, když odpovíte správně, máte šanci zkusit štěstí v pexesu. Jen s nejmladší jsme si pravidla upravily a pexeso hrály u každé otázky. Spolu se školáky jsme už hráli podle pravidel. V pravidlech mě i děti zaujaly tipy, jak si pravidla hry můžete sami upravit. Hra se tak dá zajímavě oživit, ztížit či zjednodušit. Já sama jsem zvědavá, které odpovědi si budou pamatovat i za týden. Tento týden mě čeká zubař s celou trojkou v kombinaci s dentální hygienou strávíme v čekárně minimálně 1,5 hod. Už jsem si připravila mix otázek a kostkomat:), tkvz. úsporná varianta do kabelky nebo do auta.

Pokud hledáte hru, která je vhodná pro děti i s větším věkovým rozdílem, rozhodně ji doporučuji. Mezi nejmladší a nejstarším je přesně 6 let, přesto si mohou spolu zahrát vědomostní hru. U ostatních vzdělávacích her se nám ji nedaří zapojit, ani při změně či zjednodušení pravidel.

Cena podle mého názoru odpovídá – u nás tento typ hry bývá společným dárkem, ať už pro danou věkovou skupinu, nebo pro všechny tři děti.

Odkaz přímo na hru je pod logem.

Od Albi jsem testovala spolu s desetileťáke také LOGICKÉ HÁDANKY. Jaké hry jsou hitem u Vás doma? Za inspiraci od Vás budu vděčna – nákup vánočních dárků na obzoru…prosincového šílení na poště či v obchodech se už léta neúčastním.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Napsat komentář