PŘÍVOZ KAZÍN

Konec prázdnin už tradičně slavíme celodenním výletem v okolí Prahy. Letos se opravdu vydařil a bavili se nejen děti…  jen pár kilometrů za Prahou jsme si užívali poloprázdnou písečnou pláž. Nevěříte? Pojďte nakouknout dál.

V létě tu prý bývá přeplněno –  my poslední prázdninové odpoledne našli poloprázdnou pláž. I pro teplé podzimní dny je to příjemné místo pro rodiny s dětmi. Písek a voda baví pořád všechny tři naše děti bez rozdílu věku. Zatímco starší šli budovat hráze a jezírka, nejmladší stavěla hrady.

Já i můj muž jsme si užívali klid, ticho a nicnedělání, tj. výlet nejen pro děti, ale i pro rodiče….

Občerstvení zajištěno díky bistru přímo na pláži. Je otevřeno až do konce září – během víkendu od 10,00 – 20,00 hod.

Na pláž jsme připluli přívozem Kazín z Černošic. Během plavby po Berounce  jsme si vyslechli převozníkův výklad a viděli skálu, kde podle pověsti stávalo staroslovanské hradiště Kazín. Měli jsme štěstí a potkali i zrzavou nutrii jménem Zikmund. Nezapomeňte si vzít suché rohlíky pro hladové kachny i labutě.

Přívoz funguje od května do konce září a má kapacitu 40 osob. Můžete přijít s kolem i kočárkem. S námi na jedné trase plulo najednou kočárků pět. Vešli jsme se všichni, nikdo na břehu nezůstal. Rodinné jízdné pro 2 dospělé a 5 dětí je 400 Kč. Jízdenka platí celý den, tj. můžete stejně jako my se nechat odvézt také do přístaviště Mokropsy a odtud vlakem na Karlštejn.

Podrobnější informace o trase včetně každodenního jízdního řádu najdete zde.

Třeba se potkáme – cyklostezku vedoucí u břehu Berounky určitě přijedeme ještě letos prověřit.

O tom, jak nás nečekaně velmi příjemně překvapil Karlštejn si budete moci přečíst hned, jak se vrátíme do reality školních dní. Obojí si zaslouží samostatný článek – Karlštejn i září jako náš nejtěžší měsíc v roce. I červen je proti tomu u nás doma procházka růžovým sadem. Navíc já už nejsem naivní jako v prvních školních letech – příští týden nebude ranní vstávání ani večerní ukládání jednodušší….u nás je to běh na delší trať….večerní krizovky sice mohou mít všichni najednou, ale střídání je zajímavější…. opravdu se těším na říjen:) A co u Vás doma?

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Tento rodinný výlet se uskutečnil díky pozvání od společnosti Pražské Benátky.

Napsat komentář