ENCYKLOPEDIE PRO DĚTI

Hledáte zajímavé encyklopedie pro děti? Pojďte nahlédnout a objevte neuvěřitelná tajemství lidského těla pomocí magické trojbarevné čočky. Pomocí stejné čočky, ale s jinou knihou můžete prozkoumat všechny světadíly. Obě dvě knihy od dvojice milánských designérů Carnovsky máme už delší dobu doma. K oběma se moje nejmladší pravidelně vrací, pokaždé tam objevíme něco nového. Jedna z těchto knih je k dostání do konce března za akční cenu 179 Kč.

Hravá anatomie

Pomocí magické rentgenové čočky si prohlédnete lidské tělo od hlavy až k patě. Zjistíte, jak srdce pumbuje krev do celého těla, dozvíte se, co se děje, když dýcháte, seznámíte se s jednotlivými kostmi a prozkoumáte úžasný mozek.

Encyklopedie pro děti: Hravá anatomie, Hravý atlas
Akční cena 424 Kč – TADY!

Součástí knihy je tříbarevná čočka. Pod modrou čočkou si prohlédnete životně důležité orgány a cévy. Pomocí zelené čočky můžete prozkoumat svaly. Pomocí červené čočky si můžete prohlédnout kostru.

Encyklopedie pro děti: Hravá anatomie

Kniha je vhodná pro děti v přeškolním věku na společné čtení s dospělým. Začínajícího čtenáře odradí náročnější textová část. Naopak celostránkové ilustrace, kdy na 1 stránce vidíte pod čočkou 3 různé obrázky nadchnou děti v každém věku.

Encyklopedie pro děti: Hravá anatomie

V rámci stejné edice vyšly i další knihy, Hravý atlas je nyní v prodeji za akční cenu 179 Kč do konce března.

Hravý atlas

Tentokrát se díky kouzelné magické čočce vydáte prozkoumat všechny světadíly. Rostliny, zvířata i dějiny umění, to vše se dozvíte o každém světadíle.

Encyklopedie pro děti: Hravá anatomie, Hravý atlas
Akční cena 179 Kč – TADY!

I tato kniha je vhodná už pro zvídavé předškolní děti pro společné čtení. Náročná bude na samostatné čtení pro začínajícího čtenáře, ale moje druhačka – pokročilá čtenářka už zvládá číst tuto knihu bez větších obtíží. Nejvíc ji baví celostránkové ilustrace, kde díky čočce najde na každé straně 3 různé obrázky.

Encyklopedie pro děti: Hravá anatomie, Hravý atlas

Popisky zdají být srozumitelné i pro její věkovou skupinu, ale ne všechna témata ji v této chvíli zajímají. Vzhledem ke svému věku v této chvíli upřednostňuje přírodní zajímavosti. Kulturní zajímavosti si vyhledá jen v případě, že se týkají místa, které zná z našich cest.

Encyklopedie pro děti: Hravá anatomie, Hravý atlas

Kniha podporuje zvídavost, naplňuje potřebu samostatného prozkoumávání. Není to „jen“ encyklopedie rozšířující znalosti, ale je to napínavá hra, protože i tady záleží, přes kterou čočku se na stránku podíváte.

Encyklopedie pro děti: Hravá anatomie, Hravý atlas

Běžná cena této knihy je 499 Kč, nyní je až do konce března v akci za 179 Kč – TADY! Stejně jako další kniha z této edice Hravé strašení.

Nepřehlédněte další knižní tipy na mé nástěnce DĚTSKÉ KNIHY na Pinterestu.

Napsat komentář