FARMA BLANÍK

Není moc jiných míst, kam bychom se opakovaně od jara do podzimu s dětmi vraceli. Opakovaně na žádost dětí a s radostí nás dospělých. Tohle není výlet jen pro děti, ale i pro unavené rodiče. Jezdíme tam často v situaci, kdy si my rodiče potřebujeme odpočinout.

Jedno z mála míst, kde je velká šance, že si spolu promluvíme bez neustáleho přerušování. Zároveň je to místo, kde máme asi většinou štěstí a nejsou tam davy lidí.

Při společném plánování letních výletů jsme se opět celá rodina shodla na tom, že na farmu Blaník musíme vyrazit i letos. Přitom poslední 3 roky si ji vždy někdo z dětí vybere jako narozeninový výlet. Nedokážu spočítat, kolikrát jsme tam už byli, ale rozhodně mohu doporučit pro rodiny s dětmi od 0 až 10 let (10 let jen proto, že starší dítko nemám).

Farma Blaník – zábava pro děti, odpočinek pro rodiče

Vzdálenost od Prahy je 75 km. Parkování je bez problémů na velkém parkovišti před farmou. Celodenní vstupné pro rodinu s třemi dětmi je 530 Kč. V ceně je i hra jménem Blanický desetiboj, který školáci zvládnou bez pomoci rodičů.

Na 10 hektarech jsou atrakce, na kterém Vám nebude stačit 1 den a jsem přesvědčena, že se budete chtít vrátit.

U nás mezi nejoblíbenější bez rozdílu věku patří:

Farma Blaník - výlet s dětmi
Obrovská trampolína o velikosti 10 x 10 m.
Farma Blaník - výlet s dětmi
Keltský hrad
Farma Blaník - výlet s dětmi
LES NOČNÍCH SKŘÍTKŮ, kde v korunách stromů najdete deset chaloupek

.

Skřítkové ve dne spí a v noci z Blaníku přinášejí poklady, které schovávají pod chaloupkami. Tam je můžete hledat… Já můžu potvrdit, že všechny moje děti část pokladu opravdu našly. Skřítka zahlédla jen nejmladší.

Vždy se musíme zastavit u venkovského dvorku, kde můžete krmit nejrůznější drůbež a další zvířátka. Počet koní ve stádě je důležitý pro nejmladší.

Slaměný hrad i skluzavka od blanické rozhledny jsou další jistota zábavy od nejmladší až po nejstaršího.

Slaměný hrad má jedinou chybu – ta vlajka nahoře je jen jedna!

Z pohledu rodiče:

Vzdálenost mezi jednotlivými atrakcemi je přesně tak akorát, že jeden dospělý zvládne uhlídat i více dětí. Z jednoho místa můžete pohledem kontrolovat děti na různých místech.

Oběd v restauraci nás nikdy nezklamal. Vždy jsme se dobře a všichni najedli. Oceňuju zejména rychlost a vstřícnost obsluhy. Součástí parku je také občerstvení u koní, u kterého se dá posedět a opět sledovat děti. V areálu jsou i piknikové stoly.

Doporučuji si předem ověřit, zda náhodou nebude restaurace kvůli svatbě uzavřena. Výběr jídel v občerstvení u koní je přece jen menší.

Při delším pobytu stojí za zvážení ubytování přímo v areálu.

Naše další plány na rodinné výlety v létě 2017 jsem shrnula tady.

Jaké jsou ty Vaše?Ukládáte si inpiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Napsat komentář