HURÁ DO GALERIE

Pokud bych letos mohla koupit jen jednu naučnou knihu pro děti, bude to právě tahle. Tento průvodce výtvarným uměním tady rozhodně chyběl! Pojďte nahlédnout.

HURÁ DO GALERIE
Průvodce světem výtvarného umění pro děti

Letošní podzimní novinka nakladatelství Fragment mě i děti nadchla. Objevili jsme ji na poličce v městské knihovně, ale trvalé místo si pro ní u nás doma určitě najde.

Výtvarné umění pro děti
Akční cena nyní 223 Kč – TADY!

Kniha má „jen“ 79 stran. Má velikost o něco menší než je formát A4, a i přesto obsahuje vše, co od prvního seznámení s výtvarným uměním můžete očekávat. Je určena dětem od 7 let. Nebojím doporučit pro společné čtení i dětem o trochu mladším. U nás doma si ji přečtou i děti nad 10 let.

Hurá do galerie!

Díky této knize se děti seznámí s výtvarným uměním napříč časem i uměleckými styly.

Hurá do galerie!

Ve srovnání s jinými dětskými knihami o umění je velkou výhodou tohoto průvodce, že jeho autorkou je Češka. Některá vysvětlení mají lokální charakter a děti se s nimi mohou potkat nejen v Praze.

Hurá do galerie!
Stejná mapa galerií je i pro Českou republiku.

Velkým bonusem je z pohledu rodiče i mapa významných galerií v České republice a v Evropě. Loňská návštěva Národní galerie v Londýně nás nadchla, díky tipům v knize jsme se inspirovali a na seznamu nám přibylo pár dalších výletních cílů v okolních státech.

Podrobnější info o knize najdete TADY!

Ukázku z knihy – prvních 19 stran najdete i na Google Books – TADY!

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Napsat komentář