RAKOUSKO S DĚTMI

Původní plán pro letošní dovolenou zněl minimálně jeden týden v Rakousku. Po velikonoční dovolené v Českosaském Švýcarsku jsme se rozhodli pro změnu. Přece jen čas strávený v autě je zásadně jiný. Měli jsme se tam opravdu krásně a Jetřichovické vyhlídky nás nadchly.

Pak se u nás doma objevil průvodce Toulky s dětmi v báglu – RAKOUSKÉ ALPY A OKOLÍ. Byl u nás pár hodin a moje děti žadonily o změnu plánu. Pojďte také nahlédnout, mám výtisk i pro jednu čtenářku blogu.

Podrobnější info – TADY!

Tenhle průvodce díky krásným fotografiím vysloveně lákal moje děti k označování dalších a dalších výletů, kam určitě musíme jet.

Já sama velké množství fotek k rozhodnutí o výletu nepotřebuji. Na druhou stranu mě stojí občas dost energie namotivovat děti. Tenhle průvodce to udělal za mě. Bylo to rychlé, jednoduché a pro mě nenáročné.

Dovolenou v Rakousku jsme dostali “naservírovanou na podnose”. Mým jediným úkolem je najít ubytko v dané oblasti.

Trasy vhodné pro kočárek jsou označeny.

V knize je celkem 148 konkrétních výletů s dětmi + bonus v podobě 5 tipů, kam v zimě v Rakousku na lyžovačku s dětmi. Jeden z nich je přímo od nás. Myslím, že do mého důchodového věku máme Rakousko naplánováno.

Hřiště i voda na trase? Díky průvodci to víte předem.

Chcete-li vyrazit do Rakouska s dětmi, tento průvodce Vám ušetří spoustu času hledáním a klikáním na internetu, ať už máte malé děti a vyrážíte s kočárkem nebo máte smíšenou věkovou skupinu dětí jako já. Svoje výletní cíle si tam sám našel i můj nejstarší syn. Já mám u řady míst pocit, že TAM bych si mohla konečně jen tak sednout a kochat se výhledem….moje děti budou mít o zábavu postaráno.

Jen dodám v průvodci chybí zmínka o termálních lázních Aquadome. Od zveřejnění tohoto článku jsem tam byli několikrát v době vánočních i jarních prázdnin. Byl to zážitek pro děti a odpočinek i pro dospělé.

http://3dmamablog.cz/2018/01/04/aquadome-rakousko/

Mám tohoto průvodce pro jednu z Vás. Děkuji za Vaše návraty na blog.

SOUTĚŽ O PRŮVODCE: RAKOUSKO S DĚTMI

Sdílejte tady na blogu v komentáři jakoukoliv inspiraci pro život s dětmi – tip na výlet, knihu, film či výstavu, akci nebo i námět na tvoření. Cokoliv co udělalo radost Vám či Vašim dětem. Sdílet můžete včetně odkazů. Inspirujme se navzájem.

Mě udělal opravdu velkou radost konec školního roku. Víc než od samotné organizace všedních dní si potřebuji odpočinout od současného stavu vzdělávacího systému. Hledání základní školy, povinná předškolní docházka do MŠ, první rok na gymplu – přechod z “alternativního” systému vzdělávání byl rodičovský střet s realitou, na který jen tak nezapomenu. Těším se na naše poznávání České republiky. Průběžně sdílím na IG, zpětně tady na blogu.

Svou šanci na získání průvodce zvýšíte, přidáte-li více různých tipů.

Kvůli spamu musím každý komentář schválit. Na blogu se neobjeví ihned. Není výjimkou ani zpoždění 24 hodin.

Náhodný generátor čísel vybere 1 z Vás bez ohledu na to, zda jsme ve spojení na Facebooku či Instagramu.

Tipy pro život s dětmi můžete přidávat do 23. 7. 2019 do 12,00 hod. 

Následující den zveřejním obdarovanou v komentáři tohoto článku. Po obdržení adresy v ČR obratem zašlu. 

25 thoughts on “RAKOUSKO S DĚTMI”

 1. Kniha – dcery v poslední době zaujala kniha Skřítci a Eda neposeda. Obě maji tvrdé listy, jsou krásně ilustrované a pořád v nich nachází něco nového. A já čtu knihu Velmi osobní knihu.

  Reply
  • Výlet- právě jsem se vrátila z měsíčního pobytu v lázních v Jeseníkách a výletů jsme s dcerami absolvovaly spoustu 🙂
   Lesní bar- uzasne! Vrátili jsme se sem asi po šesté a pořád se nám líbí myšlenka občerstvení: vem si pití, udelej kafe, opeč buřty, ochutnej ty nej kremrole..A pak jen dej penize do kasičky. Idealne sem zajít v týdnu dopoledne kvuli množství lidí.
   Lanovky dcery 2.5 a 5let miluji. Tak napr.lanovkou na Šerák a pěšky přes Obří skály dolů. Nebo lanovkou na Medvědí horu v Koutech, nahore je okruh pro děti Rysí stezka, která vede přes úžasnou vyhlídku. Lanovkou na Stezku v oblacích…

   Reply
 2. Akce- v sobotu proběhla úžasná každoroční akce ve Starém Městě v areálu firmy Probio, kde je spousta dobrot, hudba, exkurze do mlýna (nově i bezlepkový) a balírny, možnost nakoupit dobroty za fajn ceny, pro děti atrakce ve stylu mlácení obilí, umletí vlastních vloček a mouky, tvorba lněného náramku, opékání hada (těsto namotané na klacek a nad ohněm opečeno) a další:)

  Reply
 3. Výlet- právě jsem se vrátila z měsíčního pobytu v lázních v Jeseníkách a výletů jsme s dcerami absolvovaly spoustu 🙂
  Lesní bar- uzasne! Vrátili jsme se sem asi po šesté a pořád se nám líbí myšlenka občerstvení: vem si pití, udelej kafe, opeč buřty, ochutnej ty nej kremrole..A pak jen dej penize do kasičky. Idealne sem zajít v týdnu dopoledne kvuli množství lidí.
  Lanovky dcery 2.5 a 5let miluji. Tak napr.lanovkou na Šerák a pěšky přes Obří skály dolů. Nebo lanovkou na Medvědí horu v Koutech, nahore je okruh pro děti Rysí stezka, která vede přes úžasnou vyhlídku. Lanovkou na Stezku v oblacích….

  Reply
 4. Krásný výlet je do Račího údolí, přes Tančírnu (výborné dortiky), na hrad Rychleby a pres Čertovy kazatelny zpátky.

  Pak dětská prohlidka zámku v princeznovskych šatech (myslí i na kluky) na zámku na Jánském vrchu. Na konci čeká odměna. Při čekání na prohlídku je nově v prostorách zámecké zahrady několik zastavení a úkolů pro děti (v pernikové chaloupce, dřevění trpaslíci, chodník bosou nohou , zvonkohra, přírodní mikado a dama, …)

  Reply
 5. Pro milovníky Karla Zemana doporucuji muzeum v Praze, které se věnuje jeho dílu. Užila si to i 5letá. Prakticky na vse si lze sáhnout, točit klikou, zkusit si potapecsky skafandr, letět na “kole”, …. pro děti připravena hra dle věku. My měli pro menší a dcera hledala obrazky, plnila ukoly a na konci ji cekala.odmena.
  Krasne kulisy, nove informace, a je tam klid 🙂 v týdnu

  Reply
 6. Musím doporučit Hračkobraní na zámku v Kamenici nad Lipou. Krásné hračky, super dílničky, divadla, pro rodiče káva i zákusek v zámecké kavárně. A dobře vaří v pivovaru hned vedle zámku.

  Reply
 7. HI.STORY PARK (Ledčice)
  Úžasné místo s výhledem na horu Říp, kam se s klukama vracíme pravidelně už třetím rokem.
  Lze si tu vyzkoušet práci archeologa, i příbuzné obory, o prázdninách bývají navíc tematicky zaměřené víkendy. Lze si tu rozdělat oheň křesadlem, umlít mouku, upéct placku, utkat látku, nebo třeba odkrýt kosterní hrob a určit, kdo v něm byl pochován, vyrobit pazourek a zkusit s ním porcovat maso, prohlédnout a osahat repliky historických nástrojů a spoustu dalšího.
  Je to hlavně pro školní děti, ale zabaví se tu i ty menší.
  Před dvěma lety vyšel ve spolupráci s History parkem Speciál ABC: Experimentální archeologie.
  Internetové stránky jsou http://www.historypk.cz/

  Reply
 8. VĚDA NENÍ NUDA (Svojtka)
  To je název knížky, kterou teď nosíme v batohu a čteme při cestách MHD, autem a teď naposledy i v restauraci.
  Zajímavá fakta a krátká vysvětlení některých jevů nebo pojmů z oblastí biologie, zoologie nebo třeba zeměpisu.
  Knížka je určena pro děti od sedmi let. Původně jsem si ji koupila pro sebe, ale čteme ji s tříletým synem (a v autě poslouchá celá rodina).

  Reply
 9. OLIVER JEFFERS (spisovatel a ilustrátor)
  V zimě jsem v knihkupectví náhodou objevila úžasnou knížku “Tady jsme doma.” Na jaře jsme si se synem z knihovny donesli knížku “Den, kdy voskovky řekly DOST” a znovu jsme byli oba nadšení. Tak jsem začala cíleně pátrat, co dalšího tento autor napsal nebo ilustroval. Objednala jsem knížku “How to catch a star” a zamilovali jsme se definitivně. Na poště teď na nás čekají další tři knížky a už se moc těšíme 🙂

  Reply
 10. Ještě doporucuji Mamutíkův vodní park a lanovku na Stezku v oblacich na Dolní Moravě, Zlatokopecký skanzen ve Zlatorudnych mlynech, kde si můžete zkusit ryzovat zlato a Jelení farmu v Dětřichově, kde se po telef.domluve dostanete mezi jeleny a .můžete je i krmit.

  Reply
 11. Když se zde píše o tom Rakousku s dětmi, už několikátým rokem jezdíme obytným autem k jezerům u Salcburku. Naše oblíbené je Wolfgangsee a kemp Birkenstrand nebo Lindenstrand. Pro děti ideální vyžití. Každý kemp má svoje dětské hřiště, procházkou se dá dojít na velké hřiště na nedaleké farmě, kde vyrábí vlastní ovčí jogurty a zmrzlinu (vše k zakoupení). Když budete mít štěstí, tak uvidíte dojení oveček. Kousek trošku jiným směrem je zábavní centrum pro děti s vnitřním i venkovním vyžitím. A hned vedle minizoo opět se super dětským hřištěm včetně motokár, na kterých můžou jezdit i rodiče a vozit děti ve vozíku. No a na protějším břehu jezdí zubačka na vrchol hory Schafberg, odkud jsou dechberoucí výhledy. Takže za nás Wolfgansee – ráj pro děti.

  Reply
 12. Když budeme mluvit o cestování v Čechách, tak s dětmi doporučím ZOO v Plzni. Mě jako dospělého se líbilo spojení výběhů se zvířaty a rostlinstva, které k dané oblasti patří. Prostě ZOO a botanická v jednom. Dobře jsme se najedli v restauraci Na statku, odkud je pěkný výhled. Kromě zvířat ze statku a kádí s rybičkami, kam není zakázáno strkat ruce, bylo velkou atrakcí lanové hřiště se skluzavkou v budově proti restauraci. Pro dinomaniaky je tam dinopark (za extra poplatek) a další krásné hřiště v přírodním stylu.

  Reply
 13. Pokud máte doma nadšence všeho co jezdí po kolejích, tak pěkný výlet je do Svatého Jana pod Skalou u Berouna. Maminka s tatínkem si užijí prohlídku příbytku poustevníka v klášteře pod skálou a pak vyhlídku ze skály. No a kousek dál jsou Solvayovy lomy, kde je krásně restaurovaná důlní železnice. http://nove.solvayovylomy.cz/

  Reply
 14. A když vezmu tipy z meho blizsiho okolí, tak krasne jsou lodičky v Hřensku, rozhledna Růženka, indiánská vesnička Rosehill, bylink.mydlarna Rubens

  Reply
  • Včerejší dva tipy – Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani, kde je několik krásných herních prvků (kolo jako kolotoč, kolo, že kterého pri šlapání stříká voda, dva štíty, že kterých stříká voda na vodní bitvu, loď, buben..), pak odpoledne o vikendu jezdí přívoz a samozřejmě je tu socha Fíka. A pak zámek v Klášterci nad Ohří s expozicí loutek a pohádkových postav.

   Reply
 15. Pak me nadchla pražská zoo, byla jsem asi po 20letech, krasne prirodni “prirozene” vybehy, lanovka, hodne míst k úkrytu pred sluncem, výborné jídlo, i pro děti, hezké vyžití pro děti (hriste)…

  Reply
 16. FILHARMONIŠTĚ
  Koncerty vážné hudby pro rodiče a děti od narození do tří let. V průběhu školního roku se konají každý měsíc v Praze (např. Komunitní centrum Matky Terezy, Studio Ithaka), o prázdninách bývají na festivalech (např. Smetanova Litomyšl).
  Sedí se na zemi a počítá se s tím, že děti nevydrží 45 minut nehybně sedět, mohou si tak hrát, jíst, nebo tancovat. Syn měl tuty koncerty opravdu moc rád ?
  Najít se dají na Facebooku.

  Reply
 17. OLIVER JEFFERS
  (spisovatel a ilustrátor)
  V zimě jsem v knihkupectví náhodou objevila úžasnou knížku “Tady jsme doma. ”
  Na jaře jsme si se synem z knihovny donesli knížku “Den, kdy voskovky řekly DOST” a znovu jsme byli oba nadšení.
  Tak jsem začala cíleně pátrat, co dalšího tento autor napsal nebo ilustroval. Objednala jsem knížku “How to catch a star” a zamilovali jsme se definitivně ?
  Na poště na nás teď čekají další tři knížky a už se moc těšíme.

  Reply
 18. Naše děti zaujala regionální hra – Poznáváme Valašsko, dostanete brožuru, kde máte 20 tipů na výlet a dětmi. Stačí navštívit 10 míst – získat razítko. Ani jeden nečekal a pěkně vyrazily za razítky ? do Rakouska se letos chystáme na dovolenou, před dvěma lety se tam dětem moc líbilo, tak letos rozhodly, že pojedeme zase ?

  Reply
 19. Tip na výlet – Našeho syna (milovníka mašinek) zaujala muzea mašinek. Jedno je Železniční muzeum Zlonice a druhé Muzeum technických hraček ve Velvarech (část zaměřená na vláčky). Obě jsou od sebe nedaleko, ve Velvarech je otevřené jen o víkendech a svátcích (pokud se nic nezměnilo).

  Reply
 20. Zdravím, díky všem za tipy. Náhodný generátor čísel vybral komentář Moniky M. Gratuluji. Info o výhře odesílám emailem. Pěkný zbytek týdne.

  Reply

Leave a Comment