DOVOLENÁ V ČR

Nedávno jsem avizovala naše letní plány v rámci poznávání ČR. Trasu i termín už máme, ale najít ubytování jen na pár dní není úplně jednoduché. Můj seznam zajímavých tipů na ubytování i výlety pro rodiny s dětmi však začíná být delší než je třeba. Prázdniny by musely trvat rok, abychom je všechny mohli využít. Pár z nich tak posílám dál do svět, pojďte se inspirovat.

DOVOLENÁ S DĚTMI V ČR – ubytování

Za Vaše tipy týkající se cenově dostupného ubytování pro 1+3, které netrvá na týdenním pobytu během letních prázdnin, budu vděčna. Jediná naše podmínka: místo musí být dostupné vlakem.

NETRADIČNÍ UBYTOVÁNÍ PRO RODINY S DĚTMI

Nejedná se o žádnou spolupráci ani nemám žádnou ověřenou zkušenost (naší nebo někoho v blízkém okolí). Jen teď s dětmi plánuju malé letní dobrodružsví v České republice a mám tady pár tipů, které si tady uložím.

►►►ODKAZ PŘÍMO NA WEB UBYTOVÁNÍ JE VŽDY POD FOTKOU.

Ubytování pro rodiny s dětmi
Maringotka ticha
MARINGOTKA TICHA

Pro moje děti by tohle byl ideální útěk z města. Z Prahy cca 2 hodiny, což je ještě únosný čas i pro víkend. Maringotka je udržována v souladu s přírodou v krásném, romantickém stylu. Ubytování je možné během celého roku.

DOMY NA STROMECH 

Dřevěné domečky umístěné v korunách stromů najdete v různých částech ČR. Jejich kompletní seznam najdete tady. Odkaz pod fotkou vede k domečku ležícím na rozhraní středočeského a jihočeského kraje.

Tree house
DŮM ZE SLÁMY

Tento dům ze slámy má na Airbnb velmi dobré hodnocení. V dohledné době stavbu slaměného domu sice nezvažujeme, ale ráda bych věděla o alternativním bydlení víc. Kdo ví, kde budeme žít v důchodu. Děti jsou samozřejmě nadšené, jely by hned.

Ubytování pro rodiny s dětmi
Možnost koupání je ve 4 zatopených lomech v okolí.

Další tip asi netřeba představovat. Mě se zatím nedaří rezervovat termín, ale třeba budete mít štěstí. Recenze na netu jsou velmi pozitivní.

DOBČICKÉ RYBNÍKY

Malé dřevěné chatičky jsou situovány na vodní hladině. K vytápění a ohřevu vody v bojleru slouží kamna s varnou plochou, užitková voda k osprchování se čerpá ruční pumpou uvnitř chatičky přímo z rybníků. Chatičky jsou vybaveny solárními lampami a ručními lucerničkami. V ceně je i rybářská povolenka na oba rybníky.

Ubytování pro rodiny s dětmi
V nabídce několik chatiček a tree house.
KRKONOŠE: SLAMĚNÝ DŮM

Bouda v Obřím dole (Pec pod Sněžkou) má připravený stylový domeček – Slamák pod miliony hvězd. Je ideální jen pro 2 osoby. Tipuju, že při dobré vůli se vejdou i 2+2.

Krkonoše s dětmi
Slaměný dům
UBYTOVÁNÍ PRO DOBRODRUHY V BÍLÝCH KARPATECH

Polní podmínky vynahradí samotné místo – samota u lesa u obce Žítková. Říká Vám to něco? V minulosti v této oblasti žily ženy obdařené výjimečnými schopnostmi. Uměly léčit a pomáhat lidem s trápením, uměly poradit v nesnázích a také údajně viděly do budoucnosti.

Říkalo se jim bohyně a své umění si předávaly z generace na generaci. Příběh o poslední generaci této tajemné legendy sepsala Kateřina Tučkováve své knize Žítkovské bohyně. Znáte?

Na samotě u lesa
JIHOČESKÝ KRAJ – JURTCAMP

Celý areál je obklopen lesy, rybníky a loukami. Tady mě lákají cyklostezky. V blízkosti je i zámek Orlík či hrad Zvíkov.

Ubytování pro rodiny s dětmi

MEZI JELENY

Česko-indická rodina nabízí přátelské ubytování v Krušných horách. V nabídce jsou nejen cenově dostupné pokoje, ale možný je i pronájem jurty.

Ubytování pro rodiny s dětmi
Na samotě je v nabídce i jurta.
STŘEDOČESKÝ KRAJ: KRÁSNÁ HORA NAD VLTAVOU – FARMA

Městské rodiny zcela určitě ocení nabídku této farmy. Ubytování je přímo v areálu farmy, ve dvou zděných, dřevem obložených domcích nebo v mobilhausu Žabka. Z domků je výhled přímo na pastviny krav, koz a ovcí. Součástí vybavení domku je i domácí kosmetika a drogerie, kterou si budete moci během pobytu dobře vyzkoušet. V ceně pobytu je každý den čerstvě nadojené mléko, několik vajíček a sýr dle vašeho výběru.

Na farmu s dětmi
V nabídce jsou týdenní i víkendové pobyty.
PRAHA: KLÁŠTER KAPUCÍNŮ NA HRADČANECH

Plánujete-li s dětmi výlet do Prahy, mrkněte na naše tipy. A možná se Vám bude hodit i cenově dostupné ubytování v centru Prahy.

Hosté tady mají také 60% slevu na vstupné do Lorety. V blízkosti jsou i dvě dětská hřiště.

Naše tipy pro Prahu najdete i tady na blogu.

V Praze s dětmi
Nocleh v centru Prahy za přijatelnou cenu.
BONUS NAVÍC: 1 ZAHRANIČNÍ TIP NA NETRADIČNÍ UBYTOVÁNÍ (POUZE 15 KM OD HRANIC)
Nejkrásnější skalní pevnost v Evropě –  Königstein

Na pevnost Königstein se vydejte do Saského Švýcarska.  Leží nad stejně nazvanou obcí na levém břehu řeky Labe. Historie pevnosti Königstein začíná ve dvanáctém století, kdy se tady stavěly kamenné hradby.

Můžete si zde pronajmout apartmán ve výšce 247 m nad Labem a vychutnat si klid po uzavření bran pevnosti.

Ubytování pro rodiny s dětmi
V nabídce jsou 2 apartmány přímo v pevnosti.

 

Máte tip na ubytování pro rodiny s dětmi v ČR? Sdílejte, inspirujme se navzájem.

 

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Ubytování pro rodiny s dětmi

 

Další zajímavé tipy najdete i na FB Dovolená bez cestovky. Průběžně si ukládám tipy i na nástěnku na Pinterestu.

Napsat komentář